סיורי פריחות וטעימות- מטה יהודה בשיתוף שער הגיא


- הסיורים יתקיימו ברכבים פרטיים
- הסיורים יועברו על ידי מדריכי בית ספר שדה "שער הגיא"
- כל הסיורים כוללים טעימה קולינרית (בירה/ליקר/מאפה)
- שעות הסיורים: 9:30-13:30
- הסיורים מותנים במינימום נרשמים ובמזג האוויר13.3.2020 – מחורבת עתרי לחורבת בורגין
מסלול ירוק ופורח בחיבור בין ההר למישור הטומן בחובו את סודותיו של בר כוכבא ובסיומו ביקור במבשלת שריגים כולל טעימת בירת בוטיק (כשר).
במהלך הסיור ייחשפו המטיילים למאות מערות מסתור אותן חצבו היהודים בשנת 132 לספירה, כחלק מהכנה למרד בר כוכבא כנגד הרומאים והרצון לחזור לשלטון עצמאי. המערה בחורבת בורגין נחשבת לאחת ממערכות המסתור היפות הפתוחות לקהל, ואפשר ממש לחות את המרד, להיכנס למערה ולזחול בה.20.3.2020 –חירבת עיטאב ונחל מערה עליון
מסלול הליכה מעגלי ונוח בן כ-3 קילומטרים, היוצא מחירבת עיטאב, חורבה צלבנית עתיקה שנמצאת על רכס עם תצפית מרהיבה לארבע רוחות השמיים – לרכס הרי יהודה, גבעות השפלה ואזור החוף. לאורך המסלול תופעות טבע ייחודיות כמו צנירים – חותמם של המים בסלע בצורות מגוונות היוצרות מערות ובעיות בגדותיו של נחל מערה עליון שנמצא אף הוא במסלול.
לקינוח יוזמנו המטיילים לטעימת פיצות כפריות היישר מהטאבון במסעדת ג'פטו בצור הדסה (בהשגחת צוהר).27.3.2020 – רכס השיירות והמשלטים
טיול בין מקבצי פריחה מרהיבים על רכס השיירות עליו ישבו המשלטים של הלוחמים שניסו לפרוץ את המצור על ירושלים והגנו על עורק החיים הראשי לעיר הבירה ועל השיירות שהובילו בה מזון לתושבים הנצורים, עם סיפורי גבורה והצצה מרתקת למשלטים. הסיור מסתיים בטעימת ליקר במזקקת הולנדר במושב בית מאיר (כשר).

צור קשר

שלחו