מעציון לציון - מקדשי מעט בעיון ובסיור
מעציון לציון - מקדשי מעט בעיון ובסיור
בהדרכת ד"ר ראובן גפני
נפתח את סדרת הטיולים בבוקר עיון בנושא בתי כנסת. נשמע שתי הרצאות קצרות בבית ספר שדה מפי ד"ר ראובן גפני המתמחה במחקריו בנושא בתי כנסת בארץ ישראל.
בהרצאתו הראשונה: "מקדש מעט או בית קהילה?" ילמד ד"ר גפני על מוסד בית הכנסת, השינויים שחלו בו לאורך הדורות, והקטבים המנוגדים שבתוכו הוא פועל.
בהרצאתו השנייה יספר על מחקרו המעניין בנושא: "בין קרקוב לקבר רחל: הניסיון להקים בית כנסת בכפר עציון בתש"ח".
בהמשך הבוקר נבקר בבית הכנסת בכפר עציון, נטייל ברגל באזור נתיב האבות, כולל ביקור בבית הכנסת השכונתי.
אחר הצהרים, נערוך סיור מיוחד בכמה מן השכונות הוותיקות המצטופפות זו לצד זו במרכז ירושלים. נשמע על בתי הכנסת השונים שקיימים בעיר, ועל האופן שבו מנציחים את העדות והקבוצות השונות שפעלו בעיר לאורך המאה ה-20: עולי בורסה ויהודי גרוזיה, יוצאי בבל ויוצאי מונסתיר, פליטי חברון ואנשי חלב, ועוד.
מחיר: 205 ₪ לא כולל כניסה לאתרים.

בהדרכת הרב ד"ר יואל בן- נון
סיור ראשון מקורס יום ב'
סיור ראשון של קורס אלה מסעי

יום רביעי, כ"ב בחשוון (31/10/18)
כניסת בני ישראל לארץ האבות
מושב ארגמן | כ"ב חשון תשע"ט 31.10.2018 | 08:15
שניות
דקות
שעות
ימים
נרד אל הבקעה בדרך יריחו ונצפין עד ארגמן. נצפה ממושב ארגמן על הרי הגלעד, על פתחת נחל יבוק, מקום ההולדת של השם ישראל מתוך מאבק של 'אין ברירה', וגם על תל סוכות, ועל אדם העיר ומעברות הירדן. בקצה החממות מדרום לארגמן נצא להליכה קצרה אל מתחם 'כף הרגל', שנמצא ונחשף על ידי פרופ' אדם זרטל (ז"ל), נצפה עליו ממושבי הסלע, ונסביר בקיצור את משמעות הממצא. הסבר מפורט יותר על משמעות הממצא ניתן בנסיעה (הממוזגת) לאלון מורה, דרך מעלה אפרים וצומת תפוח. אחרי הפסקה קצרה נעלה אל פסגת הר כביר, ומשם נצפה אל שכם מדרום, אל עמק תרצה מצפון – נתיב הכניסה לארץ – ואל מקום המזבח שנתגלה ונחפר בהר עיבל. ההסבר העיקרי תחת העץ הענף.
נסיים בפסוק של אברהם – "הלוך ונסוע הנגבה", מאלון מורה לגוש עציון.

עלות- 210 ש"ח לא כולל כניסה לאתרים.

קישור לסרטון

צור קשר

שלחו