מרכז נא לגעת, תל אביב יפו, Israel | כ"ז אדר ב' תשע"ט 03.04.2019 | פתיחת שערים 10:00 | שעת התחלה 11:00
שניות
דקות
שעות
ימים
עו"ד ליבי מולד

ליבי מולד

עורכת דין, אשת עסקים בתחום הנדל"ן, עובדת בהייטק ומדריכת מונטסורי.
פועלת שנים רבות לקידום ליברליזם במסגרת התנועה הליברלית החדשה ובשנה האחרונה גם במפלגת 'זהות', בה היא מועמדת בחמישייה הראשונה לקראת בחירות בכנסת.

קישור לסרטון
פרופ' עומר מואב

פרופ' עומר מואב

פרופסור לכלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה ובאוניברסיטת וורוויק (University of Warwick). בין תחומי מחקרו צמיחה כלכלית ופיתוח חברתי, אי שוויון בהכנסות וניעות חברתית, הון אנושי ופריון.
נולד וגדל בירושלים, בה גם סיים את לימודיו לתואר ראשון, שני ודוקטורט באוניברסיטה העברית. בעל פוסט-דוקטורט מ-MIT.
לשעבר חבר סגל באוניברסיטה העברית, אוניברסיטת לונדון, יו"ר הוועדה המייעצת למשרד האוצר וחבר בוועדת 'דורנר' בנושא זכויות ניצולי שואה.
עורך שותף בפרסומים האקדמיים:
Finnish Economic Papers, Economic Growth, Macroeconomic Dynamics
זוכה במלגת אלון למדענים צעירים מצטיינים, בפרס רקטור האוניברסיטה העברית, בפרס מפעל הפיס למדעים ומחקר, מלגת וולף לדוקטורנטים ועוד.
ובעברו מזכיר וחבר הקיבוץ קליה שבמועצה האזורית מגילות, משם הוא נהנה להביא דוגמאות על תמריצים כלכליים.
מלווה את התנועה הליברלית החדשה ופועל רבות להפצת חשיבה כלכלית קוהרנטית בציבור הרחב.

קישור לסרטון
השרה איילת שקד

קישור לסרטון
אלוף (מיל') גיל רגב

קישור לסרטון
הילה שוורץ, מנחת מושב אחה"צ

קישור לסרטון
עו"ד משה נסים

עו"ד משה נסים

לשעבר שר המשפטים, תפקיד בו כיהן במשך שש שנים. ב-16 באפריל 1986 מונה לתפקיד שר האוצר והוביל את יישומה של תוכנית הייצוב הכלכלית. ב-1990 מונה לתפקיד שר המסחר והתעשייה וסגן ראש הממשלה במששלת יצחק שמיר.
את דרכו הפוליטית החל ניסים ב-1959, כחבר כנסת בכנסת הרביעית מטעם מפלגת 'הציונים הכלליים' והיה לחבר הכנסת הצעיר אי פעם (בן 24) ואף כונה "הינוקא של הכנסת".
לאחר תום כהונת הכנסת ה-13 פרש ניסים מהחיים הפוליטיים והחל לעסוק במקצועו כעורך דין והקים ביחד עם שותפיו את משרד עורכי הדין "משה נסים, רינקוב, סנדרוביץ"
במסגרת זו עסק בתיקים נבחרים ושימש בורר בסכסוכים עסקיים גדולים. ביניהם הסכסוך בין ממשלת ישראל והסוכנות היהודית שתבעה מהממשלה 5.5 מיליארד דולר על השקעותיה בהקמה, בפיתוח ובביסוס ההתיישבות בישראל.
בשנת 2017 מונה ניסים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בראשות ועדה שתגבש המלצות בסוגיית הגיור בישראל.
נשוי לרות ואב לחמישה.

קישור לסרטון
ד"ר ירון ברוק

קישור לסרטון
ח"כ שרן השכל

ח"כ שרן השכל

מימיה כלוחמת מג"ב בתקופת הפיגועים של שנות ה- 2000 ועד מאבקיה בכנסת, היא נאמנה לעקרונות בטחון ישראל, ריבונות יהודית וחירות הפרט לפי מורשת הליכוד ומנהיגיו וברוחו של ז'בוטינסקי.

את כהונתה בכנסת כחלק מנבחרת הליכוד החלה באוגוסט 2015 ומאז הובילה בעיקשות מאבק בארגוני החרם נגד ישראל והאנטישמיות בארץ ובעולם, מאבק להורדת יוקר המחיה ופתיחת השווקים לתחרות, מאבק נגד ביורוקרטיה מיותרת שפוגעת באזרח הקטן ומאבק אמיץ, לעתים תוך מחירים כבדים, לגיוון התקשורת הישראלית ובין השאר הצלת ערוץ 20 ופתיחת הרגולציה על התקשורת לטובת מגוון דעות.

היא חברה בועדת חוץ ובטחון, יושבת ראש השדולה לרפורמה באונר"א, יושבת ראש השדולה לקנאביס רפואי והשדולה לטיפול בהלומי קרב וכן מובילה את קבוצות הידידות הפרלמנטריות עם מדינות העולם.

בעברה הוסמכה כאחות וטרינרית בתקופת מגוריה באוסטרליה, והיא בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים של האוניברסיטה הפתוחה.

קישור לסרטון
ג'ונתן הוניג

קישור לסרטון
בועז ארד

בועז ארד

בועז ארד, ממיסדי התנועה הליברלית החדשה (2011) ומנהל מרכז איין ראנד בישראל, משמש כדובר התנועה הליברלית החדשה. שימש כמנהל תקשורת שיווקית עבור חברות תוכנה וטכנולוגיה, עמית מחקר ודובר במכון ירושלים לחקר שווקים (2010-2011), חבר בצוות המערכת של המהדורה העברית של "ביזנסוויק" וכתב טור קבוע במוסף הכלכלי של מקור ראשון. בועז הוציא לאור ועורך מאז שנת 1987 את כתב העת "אנכי" המוקדש לפילוסופיה של איין ראנד. מאמריו וניירות עמדה אותם כתב בנושאי צבא מקצועי, זכויות ניצולי השואה, חינוך סביבתי, ונושאים נוספים העוסקים בקידום חופש אישי וכלכלי מופיעים בתדירות רבה במדיה הישראלית.

קישור לסרטון
נחמיה שטרסלר

נחמיה שטרסלר

נחמיה הוא עורך בכיר לכלכלה וחברה בעיתון "הארץ" ופרשן כלכלי בחדשות ערוץ 2, שם הגיש את פינתו "ושלא יעבדו עליכם".
בעל תואר שני במינהל עסקים ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב.
את דרכו העיתונאית החל נחמיה עוד בהיותו סטודנט, ככתב ביומון הכלכלי "יום יום",
בשנת 1983 מונה לתפקיד העורך הכלכלי של עיתון "הארץ", תפקיד בו כיהן עד סוף שנת 1999, עת מונה לעורך בכיר לכלכלה וחברה בעיתון.


ליברל בדעותיו, תומך נלהב בכלכלה חופשית-קפיטליסטית. כתיבתו עוסקת ביתרונות של כלכלת השוק הליברלי ובמאמריו קרא לא אחת להקטנת תקציב המדינה, לצמצום מעורבות הממשלה במשק ולייעול השירות הציבורי. מצדד במאמריו בפתיחת השוק לתחרות, בהפרטת כל גורם עסקי שמחזיקה הממשלה, "כי הממשלה לא יודעת ולא מסוגלת לנהל עסקים".


לאורך השנים קיבל נחמיה פרסים ואותות רבים על עבדתו, חתן פרס העיתונאי הכלכלי המצטיין, מטעם המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי. זוכה פרס סוקולוב לעיתונות הכתובה והאלקטרונית על-שם נחום סוקולוב.
זוכה פרס ל"תקשורת כלכלית איכותית" מטעם "האגודה לזכות הציבור לדעת". זוכה פרס "מפעל חיים" מטעם אגודת העיתונאים בתל אביב, בגין "כתיבה ומאבק בן שנים רבות נגד מונופולים, קרטלים ופירמידות של המדינה ושל בעלי הון גדולים, במטרה להפוך את כלכלת ישראל לתחרותית יותר, צומחת יותר, עם מחירים סבירים יותר ואבטלה קטנה יותר, לטובת הצרכנים והאזרחים כולם".


בשנת 2014 יצא ספרו 'ושלא יעבדו עליכם' בהוצאת כנרת זמורה ביתן המאגד את 48 חוקי שטרסלר לכסף ופוליטיקה.

חבר ועדת הפרס של 'אות אביר החירות'.

קישור לסרטון
ריקי ממן

קישור לסרטון
תא"ל (מיל.) ד"ר ששון חדד

תא"ל (מיל.) ד"ר ששון חדד

ד"ר, רו"ח ותא"ל במילואים, נשא תפקידים בכירים ובהם תפקיד היועץ הכספי לרמטכ"ל ותפקיד ראש אגף התקציבים של משרד הביטחון וחבר פורום מטכ"ל. במסגרת תפקידו היה אחראי לתקציב הביטחון של מדינת ישראל (מעל 70 מיליארד שקלים לשנה) ופיקוד על מערך של כ-500 קצינים.
עבד רבות מול הממשלה, הכנסת והממשל האמריקאי, לניהול המו"מ על תקציב משרד הביטחון.
ד"ר למנהל עסקים, רו"ח מוסמך וחבר בדירקטוריונים במשק.
כיום משמש ראש תכנית "כלכלה וביטחון" במכון המחקר לביטחון לאומי – INSS ומרצה למימון באוניברסיטת אריאל.

קישור לסרטון
ד"ר לורה וורטון

קישור לסרטון
יהודה הראל

קישור לסרטון
רותם טל / אקורד סיום

קישור לסרטון
לי דולן

קישור לסרטון
ד"ר מיכאל שראל

ד"ר מיכאל שראל

כיום ראש פורום קהלת לכלכלה.
בעל תואר דוקטורט מאוניברסיטת הרווארד.
כיהן עד 2014 ככלכלן הראשי של משרד האוצר והממונה על הכנסות המדינה, מחקר וקשרים בינלאומיים.
שראל עבד עבור הבנק העולמי, קרן המטבע הבינלאומית, מחלקת המחקר בבנק ישראל, עמד בראש אגף המחקר במשרד האוצר ובראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל.

קישור לסרטון
אנסמבל התאטרון / הפנייה הבאה ימינה

קישור לסרטון
רועי כ"ץ

קישור לסרטון
משה פייגלין

קישור לסרטון
תכלת פרלמוטר, מנחת מושב הבוקר

קישור לסרטון
ד"ר יצחק קליין

קישור לסרטון
נווה דרומי

קישור לסרטון
פרופ' יונתן דובי

פרופ' יונתן דובי

בעל תואר דוקטור לפיסיקה תיאורטית מאוניברסיטת בן-גוריון. בדוקטוראט עסק בתכונות של מוליכי-על, שהם חומרים שיכולים להעביר זרם חשמלי ללא איבודי אנרגיה. לאחר הדוקטוראט התגורר בארה"ב למשך שלוש שנים, שם חקר בין היתר תכונות המרת אנרגיה והעברת אנרגיה של צמתים ננומטריים באוניברסיטת קליפורניה סאן-דייגו ובמעבדות הלאומיות בלוס-אלאמוס.
לאחר חזרתו הצטרף לצוות חוקרים בחברת "לנדא לאבס" (בהקמת בני לנדא) המחפשת פתרונות חדשניים לאנרגיה מתחדשת.
 ב-2012 הצטרף לסגל אקדמי במחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון. תחומי העניין המדעיים שלו כוללים מעבר זרם חשמלי דרך מולקולות, ננוטכנולוגיה ותורת הקוונטים.
מרצה בהתנדבות לתלמידי בית-ספר מזה שנים רבות תחת מסגרות "בשער" ו"ניצוצות". בשעות הפנאי מנגן מוסיקה קלאסית וגולש גלים. חתן פרס קריל למצויינות מדעית לשנת 2017.

קישור לסרטון
אריאל ויטמן

קישור לסרטון
עידית קלישר

קישור לסרטון
נפתלי שינדלר

נפתלי שינדלר

נפתלי שינדלר הוא מלחין ומייסד בית הספר למוזיקה גוש עציון. יצירותיו מנוגנות ברחבי העולם. ב2013, הוא נחשף להגות הליברלית דרך כתביו וסרטו של מילטון פרידמן ומאז הוא חבר בתנועה הליברלית החדשה. הוא פעיל בכתיבת תוכן ותפעול דף הפייסבוק של התנועה ומרכז את פרויקט מדד החירות שמדרג את החקיקה של חברי הכנסת על פי תרומתה לחירות.

קישור לסרטון
רפי דיין

קישור לסרטון
פרופ' סטיוארט כהן

פרופ' סטיוארט כהן

סטיוארט כהן נולד באנגליה בשנת 1946.
בעל דוקטורט באוניברסיטת אוקספורד משנת 1972, השנה בה עלה ארצה וקבע בה את מקום מגוריו.
עם עלייתו התחיל ללמד במחלקות להיסטוריה ולמדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן, ממנה הוא פרש בשנת 2012 בדרגת פרופסור מן המניין.
בין 2015-2102 כיהן כראש החוג לפוליטיקה וממשל במכללה האקדמית אשקלון.

תחומי ההתמחות האקדמיים של כהן כוללים:
- היסטוריה דיפלומטית של המאה ה-20;
- תולדות יהדות בריטניה;
- המסורת המדינית היהודית;
- גישות בהלכה היהודית בת-זמננו לשימוש בכח.
- יחסי צבא-חברה.

מאז שנות ה-90 המוקדמות הוא גם מקדיש חלק ממחקריו לעיון באפשרות של מעבר צה"ל למודל של גיוס התנדבותי בשכר, נושא עליו הוא כתב (בין היתר בביטאון "מערכות") והרצה רבות (בין היתר בפני פורום מטכ"ל).

קישור לסרטון
שגיא ברמק

שגיא ברמק

עמית מחקר בקרן תקווה, ועורך בכתב העת השילוח - כתב עת להגות ולמדיניות. כמו כן, הינו דוקטורנט להיסטוריה אמריקאית באוניברסיטה העברית, המתמחה בשמרנות החדשה. הקים את תכנית אקסודוס למחשבה מדינית שמרנית, ואת זווית אחרת- מגזין מקוון אינטלקטואלי המעניק במה לדעות ומקדם שיח רעיוני.

קישור לסרטון
מוטי היינריך

קישור לסרטון
אברום תומר

קישור לסרטון
עומר גל

קישור לסרטון
דרור לביא

דרור לביא

דרור לביא הוא מנכ"ל "חזית - לוחמים למען צבא התנדבותי", יזם ובעל חברת הפקות.
בעבר הקים וניהל את ערוצי הטלויזיה יס אנימה והוט אנימה.

קישור לסרטון
אביתר קירשברג

קישור לסרטון
ירון לרמן

קישור לסרטון
ד"ר אסף שרון

קישור לסרטון
אמיר ויטמן

קישור לסרטון

מה בתוכנית


אודות
כנס החירות הינו מפעל ייחודי אשר נוסד על ידי התנועה הליברלית החדשה ומרכז איין ראנד בישראל והוא מכנס יחדיו את האנשים והארגונים הפועלים לקידום החירות האישית והכלכלית בישראל.

החברה הישראלית ניצבת בפני אתגרים גדולים ומורכבים בתחומי הביטחון, הכלכלה והחברה והתפיסה הרווחת כי ניתן לענות על כל האתגרים הללו על ידי שליטה, חקיקה ואסדרה של חיי החברה והאזרחים מעלה דאגה עמוקה וחשש גדול לחירותו של היחיד ולמרקם החיים בישראל.

חברה מודרנית, ליברלית ותוססת תלויה בחופש הביטוי והעיתונות, חופש התנועה, חופש המחשבה והאמונה, חופש ההתאגדות וחירותו של האדם משרירות ליבו של הממשל כל עוד לא פגע בגופו או ברכושו של אחר. תפקידה של הממשלה הוא לשמור על חירות אזרחיה, על מנת שיוכלו לחיות את חייהם באופן חופשי, ללא חשש מאלימות ומכפייה, מצד הממשלה או מצד אזרחים אחרים.

הכנס מביא את מיטב הדוברים, החוקרים, העיתונאים, הפוליטיקאים ואנשי העסקים העוסקים בנושא אלו בחיי היום יום בין אם מתוך אידאולוגיה ובין אם מתוך ההכרח קיומי של החיים בישראל.

הכנס מהווה מקום מפגש לקהילה הליברלית בישראל המרכזת לתוכה גוונים רבים בקשת הדעות הפוליטיות.


צור קשר

שלחו