טיול לעבר הירדן
בעין יהודית


בהדרכת גלעד פלאי וז'אבו ארליך

ההרשמה לטיול זה התמלאה!
לעדכון על הטיול הבא שייצא, ניתן להירשם בלחיצה כאן.טיול לעבר הירדן בעין יהודית


בתאריך 3-6.6.19 נצא לטיול בעבר הירדן המזרחי לאורך ארבעה ימים, בהדרכת גלעד פלאי וליווי ז'אבו ארליך, בארגון בית ספר שדה סוסיא ובליווי אקדמי של מכללת הרצוג.

מטרת הטיול- הטיול מיועד למטיילים המעוניינים בהעמקה ובלימוד של ארץ לא נודעת יחד עם חוויה טיולית ותיירותית והיכרות ברגלים, בהדרכת מומחים בתחום, בעלי נסיון, מחקר והדרכה של עשרות שנים.


רמת הליכה- בינונית, ישנם ימים של נסיעה מאתר לאתר והליכה בת חצי שעה לגבעה או תל מסוים, וישנם ימים של חצי יום עד יום הליכה, כמפורט בהמשך. כל מטייל נדרש ליכולת הליכה בסיסית טובה וכשירות גופנית תקינה.


הפקה וארגון- ארגון סדר היום וההדרכה נבנה מראש והוא מתנהל באחריות בית ספר שדה סוסיא ומדריכי הטיול. עם זאת, הטיול עומד גם על הצלחת הקבוצה להתגבש ולתת יד בכל שלב בטיול: החל מפריקת מזוודות לבית המלון, עמידה בזמנים, הכנת ארוחה קבוצתית ועד סיוע למטיילים האחרים בזמן ההליכה. יש לבוא מוכנים לטיול קבוצתי חוויתי ולא רק אישי-פרטי.תכנית הטיול:


היום הראשון:
נצא ממעבר הגבול נהר הירדן כשמגמת פנינו העיר גדר (אום קיס), עיר יוונית רומית ביזנטית קלאסית השייכת לערי הדקאפוליס, נדרים ונעבור באירביד העיר השנייה בגודלה בירדן, מגמת פנינו נבי אליאס שזכה לשם זה בעקבות הסברה שבאזור זה של יערות הגלעד נולד אליהו הגלעדי. מכאן נמשיך אל רבת עמון (דרום הגלעד). ניכנס לבקר במערות ובארמון טוביה.
נלון במלון 1880 בעיר מדבא.


היום השני:
ניסע מערבה אל תצפית מהר נבו, נמשיך דרומה ונעפיל רגלית אל העיר והמבצר של מכוור. עיר יהודית שנפלה בידי הרומאים בשלהי מלחמת היהודים ברומאים. נמשיך בנסיעה לאורך ערוץ נחל היידן (היובל הצפוני של נחל ארנון).
לאחר שנעבור ליד תל דיבון נלך לתצפית מקסימה על מעברות הארנון, האגם והסכר הענק על הארנון. נמשיך דרומה על דרך המלך עד בואנו לכרך בירת דרום מואב נרד לסיור במצודת כרך הצלבנית בירת נסיכות עבר הירדן הצלבנית.
נחצה את נחל ארנון, מקום חציית עם ישראל במהלך מסלולם מדרום לצפון לאחר איגוף מואב ואדום-נרד כ700 מטרים לקניון אדיר עליו נאמר במקורות חז"ל - תנו רבנן: 'הרואה מעברות הים ומעברות הירדן מעברות נחלי ארנון , -על כולן צריך שיתן הודאה ושבח לפני המקום'.
לצפייה במסלול חציית הארנון לחץ כאן.

נלון במלון אדום בעיר פטרה והעיירה ואדי מוסא.


היום השלישי:
נשכים בבוקר אל פטרה- במרחב הזה נבנו ונחצבו אלפי מבנים: תאטרון, מקדשים, קברים, מערכות מים ועשרות אלפי מדרגות שמעפילות אל מזבחות בראשי הערים. בקצה הדרום מערבי של מרחב פטרה נמצא ההר הגבוה בסביבה הר ההר המתנשא לגובה 1300 מ' בראשו מבנה עם מערה שלפי המסורת היהודית בה נקבר אהרן הכהן.

נתפצל למספר קבוצות לפי רמת קושי ההליכה, קבוצה א' תטייל בפטרה בלבד בסיור מעמיק עם גלעד פלאי במסלול הליכה מעגלי של מספר קילומטרים בודדים.
קבוצה ב' למיטיבי לכת תחצה את פטרה תוך כדי הסברים , אך תמשיך עד לקבר אהרון הכהן, 'ג'בל הארון' , מרחק הליכה של 10 ק"מ , עליה של כ300 מטרים למשך 4 שעות הליכה, ותשוב באותו המסלול בצהריים.

לצפייה במסלול ההליכה של מיטיבי הלכת - לחצו כאן.
בלילה נחזור לישון במלון אדום בוואדי מוסא.


היום הרביעי:
ניסע צפונה דרך מרחב פטרה הקטנה נעצור לתצפית מדהימה מעל הכפר דנא אל עבר הערבה ושמורת אבן החול ויער הערערים של שמורת דנא. נרד במיניבוסים מיוחדים שיורידו אותנו אל מרגלות מצודת סלע. ונרד עם האוטובוס נתחיל בירידה תלולה ומקסימה אל צפון הערבה ודרום ים המלח.
לצפייה במסלול הנסיעה ונוף המצודות והשמורה לחץ כאן
ניכנס למוזיאון של צוער (בעיירה צאפי) נראה את המצבה היהודית המיוחדת שאפיינה את בית הקברות היהודי של צוער. לחלופין- נמשיך בדרך המדבר ונסייר באתרים באזורי עמון והגלעד. מהגלעד נרד אל עבר בקעת הירדן ונחזור דרך מעבר נהר הירדן ה ב י ת ה...


פירוט נוסף - בקובץ המצורף.


פרטים נוספים:

מזון-
ביום הראשון הארוחות על בסיס מזון מהבית- סנדוויצ'ים וכו'
בארוחת הערב ביום הראשון – יינתנו מלפפונים, עגבניות, פיתות ומרק ירקות.
בנוסף בכל יום- יינתנו פירות, ירקות, ביצה קשה, פיתות ובערבים מרק ירקות.
כל זאת בנוסף למזון נוסף שכל מטייל מביא מביתו.
למקפידים - יש לדעת שהפיתות נקנות בירדן והן פת עכו"ם.


לינה- ​הלינה תתקיים במלונות במידבא ובפטרה.


שעת היציאה ביום הראשון - 06:00 במעבר בית שאן.
שעת החזרה ביום הרביעי- 20:00 במעבר בית שאן.


העלות כוללת: אגרות ירדניות, אוטובוס (שאטל) למעבר בין הגבולות, אוטובוס תיירים, מיניבוס לירידה לסלע. איש לוגיסטיקה מקומי. איש ביטחון ירדני צמוד לכל הטיול. מדריך ישראלי, אתרי לינה, כניסה לכל האתרים שבמסלול.


המחיר אינו כולל: אגרת מעבר ישראלית ע"ס 107 ₪ משלמים במעבר הגבול הישראלי. ביטוח חו"ל (זול מאוד, אפשר דרך קופות החולים), טיפ לנותני השרות בירדן ע"ס 32$ לכל הטיול (ייגבה בנפרד בתחילת הטיול).


שימו לב: לפני ההרשמה יש לקרוא את הקובץ המצורף להבנת והכרת כל פרטי הטיול וצרכיו.עלות הטיול: 2600 ש"ח ליחיד, 5000 ש"ח לזוג.


ערב הכנה לטיול יתקיים ביום שני, ט"ו באייר, 20.5.
בשעות 18:00-21:30 בהיכל שלמה, ירושלים.


-----------
ניתן לבטל הרשמה לטיול עד לתאריך: 5.5.19 בשעה 10:00.
לאחר מכן יינתן זיכוי של 20% מעלות הטיול.
בביטול של עד 48 שעות לפני תחילת הטיול לא יינתן זיכוי כלל.יש לשים לב לתוקף הדרכון ולחדשו בזמן במידת הצורך.
לא יתקבל זיכוי בגין ביטול היציאה בגלל בעיות עם הדרכון.

צור קשר

שלחו