טיולי סנפלינג לנקיק השחור בנחל זויתן בגולןטיולי סנפלינג לנקיק השחור בנחל זוויתן בגולן

טיולי סנפלינג לנקיק השחור בנחל זוויתן בגולןבתאריכים:


12.9.19 יום חמישי
10.10.19 יום חמישי
11.10.19 יום שישי
13.10.19 ערב חג סוכותבמרכז סיור ולימוד קשת יהונתן עושים מאמצים רבים ע"מ להנגיש את אתרי הטבע והמורשת בגולן אלו המוכרים והידועים לצד אלו הנסתרים והמקומות שקשה הדרך לבקר בהם, ציבור חובבי ידיעת הארץ וצפונותיה מטיילים איתנו בשבילי הגולן מהר הבתרים בחרמון דרך מנהרת הרכבת החיגזית בירמוך ועוד.

והפעם פעם נוספת עם החיבור המוצלח ל-'עמיתים לטיולים' יוצאים להכיר חלק נעלם בנחל הזוויתן המוכר והאהוב אז החלטנו שהפעם "לוקחים את החבל בידיים" ויוצאים לטיול סנפלינג בנקיק השחור.
לאחר שהוצאנו 4 טיולים שהתמלאו עד אפס מקום
מוצאים 4 תאריכים חדשיםהמסלול מיועד למיטיבי לכת בעלי יכולת שחייה, שכן המסלול עובר בתוך בריכות מים.
מספר המקומות בכל טיול מוגבל מאוד, מהרו להרשם והבטיחו את מקומכם.
מחיר עממי 190 ש"ח [ לא כולל הכניסה לשמורה ], התשלום מראש
קצת על המסלול:

נחל זוויתן תיכון, או בשמו המוכר יותר,"הנקיק השחור", הוא הנחל הזורם היחיד בארץ שמותרת בו גלישת צוקים (סנפלינג). טיול זה הינו טיול הסנפלינג הטוב ביותר בישראל לתקופת הקיץ. המסלול אתגרי במיוחד חוויתי ומרהיב, הכולל מעבר בשחייה של בריכות מים ענקיות, מדרגות סלע וסולמות.הדרכה:


הטיול יודרך ע"י

מדריכי סנפלינג מקצועיים מחברת "שבילים"תוכנית הטיול:


נצא מהחניון הקטן אל עבר ח' שייח' חוסיין ומשם אל מפל הזוויתן המרשים. נסתייע בסולם על מנת לרדת לתוך הערוץ המצוקי. בירידה לנחל מורגשת קרירות הלילה הנפלטת מסלעי הבזלת שעוד מספר שעות כבר יהיו רותחים מחום השמש. לאחר הליכה של כחצי שעה בערוץ נגיע לסדרה של מפלים וברכות מים, זהו למעשה "הנקיק השחור", את המפלים נרד בגלישת צוקים (סנפלינג), אורך המפלים 5 ו- 20 מטר. לאחר סדרת המפלים היפה נמשיך בנחל, נחצה בריכות ונרד בסולמות עד שנגיע לסדרה נוספת של 2 מפלים ובריכות, מקום מרהיב. מפל אחד נרד עם יתדות ואת השני נרד בגלישת צוקים (סנפלינג), אורך המפל 20 מטר. המפל השני זורם לבריכה ענקית והאחרונה של הזויתן התיכון.מהבריכה האחרונה - נלך עוד כשעה וחצי, ההליכה כוללת עליה קשה, עד למכוניות בחניון יהודיה.דגשים והערות חשובות:

נפגשים בחניון שמורת יהודיה בשעה 06:50המעוניינים בתפילה במניין מוזמנים לתפילת שחרית במושב יונתן ב05:45
ניתן בתיאום מראש לישון בקשת יהונתן
להזמנות נא חייגו 046851100• שעת סיום משוערת 15:00.
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת! ומחייב ידע טוב בשחייה.• המסלול מתאים גם לגולשים מתחילים וילדים בני 8+, היודעים ללכת היטב ולשחות היטב!.• כל הציוד שנכנס למסלול נרטב, לכן מומלץ להביא שקיות או קופסאות מיוחדות אטימות למים עבור ציוד רגיש או להימנע מלהביא ציוד יקר ערך שעלול להיהרס.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• ההגעה לחניון יהודיה עצמאית.
חובה לבוא עם נעליים סגורות, 4.5 ליטר מים, כובע, ואוכל מזין
לעזרה בהרשמה: אבנר עופר
050-6980860
avnerof@gmail.com
לבירורים הכרחיים: ליבנה שלוי

053-5220680
livneshalvi@gmail.com

צילום : זאב רוטקו

צור קשר

שלחו