מוזיאון מגדל דוד
מוזיאון מגדל דוד, מסמליה של ירושלים, הוא אתר יוצא דופן בעיר - ובעולם כולו. המוזיאון שוכן במצודת ירושלים, מצודה עתיקה שהאירועים ההיסטוריים שהתרחשו בה עיצבו את פניה של ירושלים במהלך 3,000 שנה - מאז תקופת ימי מלכי יהודה המקראיים ועד ימינו.
התצפית היפה ביותר בירושלים נמצאת בראש מגדל בן 2,000 שנה: 360° של נוף מרהיב אל עבר המזרח והמערב, העיר העתיקה והחדשה, העבר והעתיד. מהתצפית נשקפים אתרים מקודשים, שכונות ומבנים מרכזיים בירושלים וזוהי הזדמנות לראות מנקודה אחת את הסיפורים שהופכים את ירושלים לעיר חשובה וקדושה לכל כך הרבה אנשים.
לאורך כל השנה מציג המוזיאון תערוכות מתחלפות, אירועי תרבות ומופעים, שמושכים אליו קהל רחב של מבקרים מכל העולם ומזמינים את אוהבי
העיר לחוות את ירושלים מנקודת מבט מעמיקה, מרגשת ומפתיעה.
בסוף שנת 2022 המוזיאון יחנוך תערוכת קבע חדשה המשלבת טכנולוגיות חדשניות עם ממצאים ארכיאולוגיים מקוריים. התערוכה החדשה תציג את ההיסטוריה של ירושלים וחשיבותה של העיר לאנשים בכל העולם.
לראשונה מזה 3000 שנה, המוזיאון והמצודה העתיקה יהיו נגישים באמצעות תוספת של מעליות, רמפות וכניסות חדשות שיהפכו את הביקור במוזיאון מגדל דוד –באמת- אפשרי לכולם.מה עושים במוזיאון בשישי-שבת?
סיורים מודרכים:
ביום שבת יערכו בשטח המוזיאון שלושה סיורים מודרכים המתאימים למבוגרים ולילדים מגיל 10 ומעלה.
הסיורים יצאו מקופות המוזיאון בשעות 11:00, 12:00, 13:00 - משך הסיור כ-45 דקות. הסיורים מתקיימים בעברית. הפעילות מתאימה גם לשומרי שבת.

סיור עצמאי בליווי מדריך קולי:
בימים שישי ושבת תוכלו לשאול מקופות המוזיאון מדריך קולי ולצאת לסיור עצמאי בשטח המצודה בין תצפיות יפיפיות, ממצאים ארכיאולוגים בני אלפי שנים ולצעוד בין הפינות הנסתרות של המצודה העתיקה. המדריך הקולי זמין בעברית ובאנגלית .

תעלומה במצודה - ערכת משחק עצמאית לילדים:
ערכת משחק עצמאית לסיור במצודה העתיקה בעקבות מפתח שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות בחצר המצודה. בכל תחנה תקבלו משימה, סיפור או רמז שהשאיר עבורכם שליטי העיר שהתגוררו במצודה.מחיר מיוחד לאורחי שבת ישראלית במופעי הלילה במגדל דוד
מידי ערב, כשהשמש שוקעת בשמי ירושלים, חומותיה העתיקות של מצודת מגדל דוד מתעוררות לחיים בלהט של צבע, מוזיקה ודימויים ולוקחות את המבקר למסע מרתק בהיסטוריה של ירושלים. מופעי הלילה המרהיבים מתאימים לכל השפות, הגילאים והאמונות.

מחיר מיוחד בהקלדת קוד 'שבת ישראלית' באתר https://www.tod.org.il/night-showsבמידה ולא נותרו כרטיסים פנויים הנכם מוזמנים ליצור קשר באימייל או בטלפון עם האתר (מופיע למטה)


צור קשר

שלחו