המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון
17-21.4.2022

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון,
הינו היחידי בארץ בתחום וככזה נותן מענה לעשרות אלפי חובבי המדיום שזוכים כאן למסגרת קבועה של פעילות ענפה .
המוזיאון הוא חלק ממתחם תרבות יוצר, מדיטק חולון, הכולל את מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, תיאטרון המדיטק, ספריית החומרים , המרכז לאומנות דיגיטלית, ואת הספרייה המרכזית.


בעת ביקורכם במוזיאון, תיחשפו לשלוש תערוכות שונות:
*תערוכת חיים שלמים, פריים אחד.
מאיה דביר * יהודה דביר
אוצרת: מורן פרל קונסטנטין.
מאיה ויהודה דביר, זוג מאיירים בוגרי האקדמיה לאומנויות 'בצלאל' ידועים בכל העולם בזכות הבלוג המצויר שלהם ONE OF THESE DAYS אותו החלו בבקשת עזרה למציאת דירה בתל אביב. מאז הם הספיקו לגור בתל אביב, לכבוש לבבות ברשתות החברתיות ולצבור מיליוני עוקבים באינסטגרם, להקים משפחה, להוציא לאור ספרים באנגלית וגם אחד בעברית ("כל כך אנחנו", הוצאת כתר), להעביר סדנאות אמן והרצאות ברחבי עולם (גם הרצאת TED בנושא זוגיות), לאייר מהלב והנשמה נושאים מצחיקים, כואבים ובעיקר מעוררי הזדהות. בתערוכה המבקרים יחשפו לעולמם פריים אחר פריים, מאיה ויהודה מספרים לנו את סיפורם- חיים שלמים, בפריים אחד.

*תערוכת וודג'-תערוכת דיוקנאות של פוליטיקאים ותהליך הזדקנותם.
משתתפים: זאב, ירמי פינקוס, איתמר דאובה, דניאלה לונדון-דקל, עמוס בידרמן.
אוצר: דן אלון.
התערוכה חולשת על כשלושה עשורים, ומגובה בציטוטים מהתקשורת הממחישים את האינטנסיביות של האירועים הסובבים אותנו, חלקם גם מזככים אירועים שקרו לפוליטיקאים המוצגים בתערוכה, וייתכן שהאיצו את שינויים הפיזי. בתערוכה זו אנו מקווים להעניק לצופים/צופות לא רק מבט היסטורי מחויך ואירוני אודות מדינתנו הקטנה ומנהיגיה, אלא גם תזכורת קלה: לא משנה כמה ינסו מנהיגנו להצניע ולהטמיע את חסרונותיהם הטבעיים שמגיעים עם הזמן, הם תמיד יישארו בשר ודם, וככאלו, כדאי שניקח אותם בפרופורציה הראויה
*תערוכת מושיק לין : זוכה פרס עיפרון הזהב לשנת 2021
אוצרת: מיכל קורמן
פרס עיפרון הזהב מוענק מדי שנה על ידי המוזיאון לבחירי הקריקטוריסטים והקומיקסאים על מפעל חייהם בתחומים אלה. הפרס הוענק לקריקטוריסט הפוליטי מושיק לין שעבד שנים רבות בעיתונות היומית.
בעבודותיו של הקריקטוריסט מושיק לין חוזרת על עצמה הסיטואציה הפרדיגמטית של הדיאלוג: שתי דמויות עומדות אחת מול השנייה ומנהלות דו שיח, ודרך דו שיח זה מאירות את המתחים המצויים בבסיס החברה הישראלית והגלובלית.
תערוכה זו בוחנת את קורפוס עבודותיו הדיאלוגיות של לין לרגל זכייתו בפרס עיפרון הזהב לשנת 2021.


שעות פעילות:
ראשון-רביעי 10:00-16:00. יום חמישי מהשעה 10:00-14:00.

הכניסה מותנת בהרשמה מוקדמת מראש ובהצגת כרטיס הכניסה בלבד!

איך מגיעים אלינו:
רח' ויצמן 61, חולון

רוצים לדעת עוד על האתר לחצו כאן

הכניסה על פי הרשמה מראש , מספר המקומות מוגבל

עוד אתרים
אירוע לפי יום ושעה
הציגו עוד אירועים
x
2018
2019
2020
2021
2022
12
11
10
09
08
07
06
05
04
03
02
01