אולם מתנ"ס גוש עציון | ח' סיון תשע"ט 11.06.2019 | 20:30
שניות
דקות
שעות
ימים
קלאסיקה בגוש
על הגג העולם


לרכישת מנוי נא ליצור קשר
עם סימה גל:
0503040876 | galsima50@gmail.com

צילום גיל שוחט: טליה סביון


גיל שוחט - מלחין פסנתרן ומנצח

גיל שוחט 


30 שנות פעילות מוסיקאלית, ביצוע של למעלה מ 3500 קונצרטים בכל רחבי הגלובוס, כתיבת 250 יצירות מוזמנות ומבוצעות, בינהן 9 סימפוניות, 15 קונצ׳רטי ו-3 אופרות, הפקת מאות מופעים מקוריים המשלבים זמרי פופ, ג׳אז ומוזיקת עולם, וקהל המונה למעלה מ-20,000 מנויים וכחצי מליון ביקורים בכל שנה - כל אלה מציבים את גיל שוחט בפסגת העשייה המוסיקאלית בישראל, ואחד הקולות הבולטים והפוריים בעולם המוסיקה בכלל.


מגזין FORBES היוקרתי בגיל שוחט כדמות המשפיעה ביותר בתחום המוסיקה בישראל, ואחת מדמויות המפתח בתרבות, ממשלת צרפת העניקה לו תואר אבירות בזכות תרומתו העולמית, עיתוני "הארץ", "ידיעות אחרונות", "מעריב", "Jerusalem Post" ו"YNet" בחרו בו בדירוגים שונים כאמן החשוב ביותר או המשפיע ביותר על עולם המוסיקה הקלאסית הישראלי.


גיל שוחט נולד ברמת גן בשנת 1973, החל לנגן בפסנתר בגיל 5, החל ללמוד בקונסרבטוריון המקומי שנה מאוחר יותר, בגיל עשר המשיך לימודיו בקונסרבטוריון הישראלי בתל אביב, והחל להופיע ולכתוב בגיל 12. עוד לפני סיום שירותו הצבאי השלים שוחט שני תארים באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב, ומשם המשיך ללימודי תואר שלישי באקדמיה הלאומית למוסיקה סנטה צ'צ'יליה באיטליה ובאוניברסיטת קיימברידג' באנגליה.


כיוצר בתחום המוסיקה האומנותית, הנגיש שוחט את שפת המודרניזם המוסיקאלי לקהל הרחב, ויצירותיו זכו להוקרה חסרת תקדים במוסיקה הישראלית, לרבות בזכות ביצועים רבים לאופרות, יצירות התיאטרון, הסימפוניות והאורטוריות שכתב. המו׳ל האיטלקי ריקורדי פרסם ברחבי העולם את יצירותיו, ואוניברסיטת הרווארד בבוסטון מפרסמת ומנהלת את הארכיון המלא שלו. יצירותיו הוזמנו ובוצעו בעונות המנויים של מוסדות המוסיקה החשובים בעולם כגון הפילהרמונית של טוקיו, הפילהרמונית של בייג׳ין, התזמורת הלאומית של תאילנד, סולני מוסקבה, הקאמרית של ההרמיטאז׳ בסנט פטרסבורג, התזמורות הסימפוניות של אזרבייג׳אן, ארמניה, אסטוניה, ליטא, לטוויה, אוקריינה, תזמורת סנטה צ׳צ׳ליה ברומא, הקאמרית של מילאנו, פומריג׳י מוסיקאלי מפירנצה, הסימפונית של ברלין, תזמורת הרדיו ברלין, הסימפונית של בוכום, תזמורת ומקהלת רדיו קלן, הסימפונית והקאמרית של פריז, הסימפונית של שטוקהולם, התזמורות הסימפוניות של ניו יורק, ורמונט, שיקאגו, מילואקי - ועוד תזמורות רבות ברחבי העולם. שוחט הופיע ובוצע בפסטיבלים רבים בעולם, וביניהם פסטיבל לונדון, הביאנאלה בוונציה, פסטיבל הונג-קונג, הקרנגי-הול בניו יורק, פסטיבל העיר האסורה בבייג'ין, פסטיבל מוצארט בבורלינגטון, וכמו כן על ידי גופי ביצוע רבים, סולנים, זמרים ומנצחים מהשורה הראשונה בארץ בעולם. בישראל בוצעו יצירותיו בכל המסגרות המרכזיות, לרבות הפילהרמונית, פסטיבל ישראל, האופרה הישראלית, וכן על ידי כל התזמורות וההרכבים

קישור לסרטון

מה בתוכנית

צור קשר

שלחו