מכפר יובל לתל חי שבקצה אצבע הגליל 'עמיתים לטיולים'מכפר יובל לתל חי שבקצה אצבע הגליל 'עמיתים לטיולים'

כפר יובל | י"א אייר תשע"ט 16.05.2019 | 16:00
שניות
דקות
שעות
ימים
'עמיתים לטיולים'
מכפר יובל לתל חי שבקצה אצבע הגלילבהובלת אבישי בלומנקרנץ וראובן שדהבע"ה הטיול יתקיים ביום חמישי יא' אייר תשע"ט (16.5.19)בשעות 16:00-20:00

[ בבקשה לתכנן מקדם זמן לפקקים ]טיול ברכבים רכים עם קטעי הליכה והמיועד למיטיבי קשב
המפגש בשער הצהוב של מושב כפר יובל
סעו לשם עם Waze : https://waze.com/ul/hsvcm1gykv
ביוני 1975 ארע אירוע פח"ע חמור ובלתי נשכח בכפר יובל - חוליית מחבלים חדרה לכפר ופרצה לבית משפחת מרדכי הצעירה. במקום היו האם שמחה, בנה התינוק אסף ואחיה הצעיר. האב יעקב יצא לפנות בוקר לעבודתו. כששמע על הנעשה חזר ופרץ בראש הכוח של גולני לביתו. הוא נהרג וכן גיסו הצעיר ואשתו מתו בבית החולים. חוליית המחבלים חוסלה.
זיכרון האירוע הזה יעמוד במרכז הסיור וסביבו נדבר על אצבע הגליל בראיית ההתיישבות הציונית שהעבירה לבסוף את גבול המדינה במקום שעבר התלם האחרון היהודי.

בינות למטולה, חאמרה, תל חי וכפר גלעדי כשפסל הארי השואג הניצב על קברם של מגיני תל חי נשקף למרחוק, נשמע על הרואיקה של היאחזות יום יומית ואפורה בקרקע מול סביבה ביטחונית עוינת הרחק הרחק מגושי ההתיישבות המרכזיים. כאן העריסה למיתוסים הלאומיים הגדולים שלנו. גם לאחר קום המדינה ידע האזור אי יציבות ביטחונית גדולה והקריב קרבנות רבים. סיפורה של כפר יובל ומתיישביה העקשניים יוצאי קוצ'ין מהודו שלא נשברו הוא חלק מהסמלים והמופתים שראוי להעלותם על נס.
בסיור נבקר באתר הישוב חמארה שננטש, בבית בכפר יובל אליו חדרה חולית המחבלים, באנדרטה לזכר משפחת מרדכי הצעירה, בחלקת קברי הנרצחים וכן נרד לנקודת חן על שפת נחל עיון הסמוך. נשקיף על אזור הגבול הלבנוני ועל נחל שניר וארץ פלגי המים. נסיים ברחבת קבר האחים של מגיני תל חי. באם הזמן יתיר זאת מזומנת גם הפתעה נוספת בסמוך למעוניינים.בתקופה שבסמיכות לימי הזיכרון והעצמאות מחד וליום השנה לאירוע של אסונה של משפחת מרדכי מאידך אכן נעלה את זיכרונם, במקום בו הכל קרה, באזור מקורות הירדן ויובליו על ההיבטים הנופיים והטבעיים הכרוכים בו - בקצה אצבע הגליל.בשל התכנים הסיור איננו מתאים לילדים מתחת לגיל 14.
על המשתתפים לדאוג להגעה ברכב או לשיבוץ ברכב של משתתפים אחרים.התנועה בצירים המתאימים לכל רכב.להרשמה ולהשכרת מע' שמע אישית ב- ₪15 => tic.li/ozebV6O
לעזרה ברישום: אבנר עופר

050-6980860
avnerof@gmail.comלבירורים: אבישי בלומנקרנץ 052-2636704 avi_blu@walla.com

ראובן שדה 050-5375255
rsadeh54@gmail.comתל חי, צילום: דר' אבישי טייכר

צור קשר

שלחו