5.9.19
באקה אל גרביה העיר שחולקה לה יחדיו 'עמיתים לטיולים'


'עמיתים לטיולים' באקה אל גרביה העיר שחולקה לה יחדיו


הסיור הרגלי יתקיים בע"ה ביום חמישי ה' אלול תשע"ט (5.9.19)


בשעות 16:00-19:30


בהדרכת מורה הדרך זיו ריינשטיין - עורך וואלה תיירותנקודת המפגש: מכללת אלקאסמי

נסיעה לשם עם Waze :

הטיול מתקיים ביום חמישי אחה"צ ולכן יש צפי לפקקים רבים, אז לקחת בחשבון חצי שעה נוספת לפחות בתכנון זמן ההגעה.במכללה נערוך סיור על ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו באזור הכפר ג'ת וחירבת קוסיה באזור, מתקופת הברונזה ועד התקופה העות'מנית.

כמו כן, יש תצוגת פריטים יפה של החברה הערבית - שמלות כלה ודרכון בריטי-פלסטיני ומטבעות, בולים ואחרים. בנוסף, נראה תצוגת צילומים בשחור-לבן של באקה במאה השנים האחרונות.

לאחר מכן נתחיל בהליכה ברחובות העיר, נעבור בביר בורין - באר רומית ששוקמה, ונגיע בעלייה לא ארוכה אך תלולה לבי"ס "אל עומרי" - שם נתצפת על באקה ועל שטחי הרשות הפלסטינית ונצפה בציור הקיר הגדול ביותר בישראל.

משם נמשיך לבאר העתיקה ביותר של באקה - ביר באקה - שמתוארכת לתקופת הברונזה - ונספר על איך כמעט נסללה עליה מדרכה ומה חשיבותה למורשת וההיסטוריה המקומית.
נמשיך 30 מטר אל עבודת פסיפס מרהיבה שמתארת את "האינתיפאדה הראשונה" במאה ה-20 של ערביות באקה נגד החיילים הבריטיים.
משם נמשיך דרך רחוב אל קודס לעבר המובלעת המיסתורית של באקה, שבה חיים כ-200 איש בחצר האחורית של העיר, והם פלסטינים שחיים בישראל, אך ללא תעודות זהות ומקבלים את כל השירותים בשטחי הרשות הפלסטינית - סיפור מורכב, עצוב ובעיקר לא מוכר.
נמשיך לאורך חומת ההפרדה ונחזור לתוך העיר דרך סמטאות הכפר הישנות.הטיול מיועד למיטיבי לכת קל, אורך הסיור הרגלי כ-8.5 ק"מ שיש בהם גם עליות וירידות לא ארוכות מדי


יש לבוא עם חולצות ולא עם גופיות


חובה לבוא עם נעליים סגורות,

3 ליטר מים, כובע רחב שוליים, ואוכל מזין.


15 ש"ח להשכרת מע' שמע אישיתמספר המקומות מוגבל !


לברורים ולעזרה בהרשמה:
אבנר עופר
050-6980860
avnerof@gmail.com


צילומים: זיו ריינשטייןאק

צור קשר

שלחו