מקלטי מצוקים, מערות מפלט ומערכות מסתור

משיטות ההגנה של יהודי הגליל
בתקופת הבית השני
מצפה המשואות | ט"ו אלול תשע"ט 15.09.2019 | 19:15
שניות
דקות
שעות
ימים
מקלטי מצוקים, מערות מפלט ומערכות מסתור - משיטות ההגנה של יהודי הגליל בתקופת הבית השני
"מצפה המשואות" ו-המכון למורשת ירושלים מבית 'עמיתים לטיולים'
הרצאה מאת ד״ר ינון שבטיאל 054-4388598 yinon1950@gmail.comהאירוע יתקיים בע"ה ביום ראשון ט"ו אלול תשע"ט (15.9.19), בשעות 19:15-21:00

במרכז המבקרים "מצפה המשואות" - רח' מרטין בובר 14, ירושלים
בתחילת החורשה שמובילה לאוגוסטה ויקטוריה - באלכסון לתצפית יהודאי, שמתחת לתיאטרון הפתוח של האוניברסיטה העברית שבהר הצופים
התקופה הרומית בארץ ישראל, הביאה לימי מצוקה רבים, ששיאם שתי המרידות ותוצאותיהן הקשות עוד יותר. עד כה הובלט מאוד חלקה של ארץ יהודה בתקופה זו ושיטות ההגנה של היהודים בצורת מערות המפלט ומערכות המסתור המוכרות.
בהרצאה יודגש חלקו של הגליל בתקופת המרידות, אשר מסתבר כי לא נפל מחלקה של יהודה בכל הקשור למערכות מסתור והגנה, אם כי באופן מצומצם יותר. ההרצאה תדון במגוון השיטות שנועדו להצלת חייהם של המורדים היהודים.את ההרצאה יתן ד"ר ינון שבטיאל החוקר את מקלטי המצוקים בגליל ואת מערכות המסתור באזור, כמו כן כותב, מפרסם ומרצה בכנסים בארץ ובחו"ל.

20 ₪ לשכירת המקום ולכיבוד

מספר המקומות מוגבל !


להגעה למצפה המשואות באמצעות אפליקציית וויז (waze)


הסבר הגעה:
ל-"מצפה המשואות" ניתן להגיע באמצעות רכב פרטי, בסמוך לאתר חניה רחבה ללא תשלום. ניתן להקליד בwaze מצפה המשואות - חניה. מתחם מצפה המשואות ממוקם מול החניה והוא מואר בשרשרת תאורה. עליכם לחצות את הכביש בזהירות במעבר החציה ולהתקדם לכיוון שער הכניסה.
הגעה בתחבורה ציבורית אפשרית באמצעות -
1. קו האוטובוס 84 של חברת אגד היוצא מתחנת הרכבת הקלה של גבעת התחמושת, ב-18:40. יורדים בתחנה השישית - דרך מנהרת הר הצופים/מרטין בובר (1120), זו התחנה הצמודה למצפה המשואות.
2. קו האוטובוס 48 או 48א' של חברת אגד היוצא מתחנת הרכבת הקלה של גבעת התחמושת. יש לרדת בתחנה מס' 12 (בית ספר לחינוך/בובר) האתר ממוקם דרומית לתחנה (קיים שילוט הכוונה - שלט חום "מצפה המשואות").

לפני היציאה מהבית - נא להתעדכן בעזרת הדוא"ל שלכם, יתכנו שינויים של הרגע האחרון - עקב אילוצים גבוהים.

ד"ר ינון שבטיאל

קישור לסרטון

מה בתוכנית

צור קשר

שלחו