טיול חנוכה לירדן
בעין יהודית


בהדרכת ז'אבו ארליך

טיול לעבר הירדן בעין יהודית


בתאריך כ"ה-כ"ח כסלו, 23-26.12.2019 נצא לטיול בעבר הירדן המזרחי לאורך ארבעה ימים, בהדרכת ז'אבו ארליך.
הטיול בארגון בית ספר שדה סוסיא ובליווי אקדמי של מכללת הרצוג.


מטרת הטיול- הטיול מיועד למטיילים המעוניינים בהעמקה ובלימוד של ארץ לא נודעת יחד עם חוויה טיולית ותיירותית והיכרות ברגלים, בהדרכת מומחים בתחום, בעלי נסיון, מחקר והדרכה של עשרות שנים.


רמת הליכה- בינונית, ישנם ימים של נסיעה מאתר לאתר והליכה בת חצי שעה לגבעה או תל מסוים, וישנם ימים של חצי יום עד יום הליכה, כמפורט בהמשך. כל מטייל נדרש ליכולת הליכה בסיסית טובה וכשירות גופנית תקינה.


הפקה וארגון- ארגון סדר היום וההדרכה נבנה מראש והוא מתנהל באחריות בית ספר שדה סוסיא ומדריך הטיול. עם זאת, הטיול עומד גם על הצלחת הקבוצה להתגבש ולתת יד בכל שלב בטיול: החל מפריקת מזוודות לבית המלון, עמידה בזמנים, הכנת ארוחה קבוצתית ועד סיוע למטיילים האחרים בזמן ההליכה. יש לבוא מוכנים לטיול קבוצתי חוויתי ולא רק אישי-פרטי.



שימו לב: לפני ההרשמה יש לקרוא את הקובץ המצורף להבנת והכרת כל פרטי הטיול וצרכיו.


תכנית הטיול:


היום הראשון:
נצא ממעבר הגבול נהר הירדן כשמגמת פנינו העיר גדר-גדרא (אום קיס), עיר רומית-ביזנטית קלאסית השייכת לערי הדקאפוליס.צנעבור בנסיעה את רבת-עמון וניכנס לבקר במערות ובארמון טוביה. נגיע עם שקיעה לעיר מידבא, נדליק נרות חנוכה בחדרים ונצא לתצפית ליילית מהר נבו אל עבר הירדן המערבי ונשוב למידבא לארוחת ערב ולינה


היום השני:
ניסע דרומה ונעפיל רגלית אל העיר והמבצר של מכוור. עיר יהודית שנפלה בידי הרומאים בשלהי מלחמת היהודים ברומאים. נעצור בחר' אום-רצאץ ובפסיפס השלם שבה. נמשיך בנסיעה לאורך ערוץ נחל היידן (היובל הצפוני של נחל ארנון). לאחר שנעבור ליד תל דיבון נעצור לתצפית מקסימה על מעברות הארנון, עליהם נאמר במקורות חז"ל - "תנו רבנן: 'הרואה מעברות הים ומעברות הירדן מעברות נחלי ארנון...על כולן צריך שיתן הודאה ושבח לפני המקום". נלון במלון בעיר פטרה והעיירה ואדי מוסא.


היום השלישי:
נשכים בבוקר אל פטרה- במרחב הזה נבנו ונחצבו אלפי מבנים: תאטרון, מקדשים, קברים, מערכות מים ועשרות אלפי מדרגות שמעפילות אל מזבחות בראשי הערים. בקצה הדרום מערבי של מרחב פטרה נמצא ההר הגבוה בסביבה הר ההר המתנשא לגובה 1300 מ' בראשו מבנה עם מערה שלפי המסורת היהודית בה נקבר אהרן הכהן.
נתפצל למספר קבוצות לפי רמת קושי ההליכה, קבוצה א' תטייל בפטרה בלבד בסיור מעמיק במסלול הליכה מעגלי של מספר קילומטרים בודדים.
קבוצה ב' למיטיבי לכת תחצה את פטרה תוך כדי הסברים, אך תמשיך עד לקבר אהרון הכהן, 'ג'בל הארון', מרחק הליכה של 10 ק"מ לכל כיוון , עליה של כ300 מטרים, למשך יום הליכה שלם, ותשוב באותו המסלול. בלילה נחזור לישון במלון בוואדי מוסא.


היום הרביעי:
נצפין
אל מצודת סלע, מבצר אדומי הנמצא בקצה הסלע הפריך המאפיין את הרי אדום, לאחר מכן ניסע עד לצפון ירדן לנחל יבוק שם נאבק יעקב אבינו ב'שרו של עשיו', נעפיל אל תל פנואל נצלם תמונה קבוצתית אחרונה
ונחזור ה ב י ת ה...



* ייתכנו שינויים במסלולים.
פירוט נוסף - בקובץ המצורף.


פרטים נוספים:

מזון:
ביום הראשון הארוחות על בסיס מזון מהבית- סנדוויצ'ים וכו'
בארוחות הערב נאכל בבית המלון תפריט מלון ממוצע (המלונות ללא כשרות), יינתנו מלפפונים, עגבניות, פיתות ואטריות מבושלות (בישול עצמאי של הקבוצה).
בנוסף בכל יום יחולקו לכל מטייל פירות, ירקות, ביצה קשה ופיתות לארוחות בוקר וצהריים.
כל זאת בנוסף למזון נוסף שכל מטייל מביא מביתו.
למקפידים - יש לדעת שהפיתות נקנות בירדן והן פת עכו"ם.


לינה:
​הלינה תתקיים במלונות ירדניים ברמת שלושה כוכבים.



שעת היציאה ביום הראשון - 06:00 במעבר בית שאן.
שעת החזרה המשוערת ביום הרביעי- 20:00 במעבר בית שאן.


העלות כוללת: אגרות ירדניות, אגרת מעבר הגבול, אוטובוס (שאטל) למעבר בין הגבולות, אוטובוס תיירים, מיניבוס לירידה לסלע. איש לוגיסטיקה מקומי. איש ביטחון ירדני צמוד לכל הטיול. מדריך ישראלי, אתרי לינה, כניסה לכל האתרים שבמסלול.


המחיר אינו כולל: ביטוח חו"ל (זול מאוד, אפשר דרך קופות החולים)
וטיפ לנותני השרות בירדן ע"ס 20$ לכל הטיול (ייגבה בנפרד בתחילת הטיול).





עלות הטיול: 2880 ש"ח
הנחה לזוגות: 5400 ש"ח

רוכשי כרטיס יחיד משובצים ללינה עם מטיילים אחרים (עד שלושה בחדר),
כמפורט בתקנון.
ניתן לרכוש חדר יחיד על בסיס מקום פנוי ובתוספת תשלום.



ערב הכנה לטיול יתקיים ביום ראשון, י"ז בכסלו, 15.12.19
בשעות 19:00-22:00 בהיכל שלמה, ירושלים.


-----------
ניתן לבטל הרשמה לטיול עד לתאריך: 24.11.2019 בשעה 10:00.
לאחר מכן יינתן זיכוי של 20% בלבד מעלות הטיול.
בביטול בתוך 2 ימי עסקים לפני תחילת הטיול לא יינתן זיכוי כלל.



יש לשים לב לתוקף הדרכון ולחדשו בזמן במידת הצורך.
לא יתקבל זיכוי בגין ביטול היציאה בגלל בעיות עם הדרכון.

צור קשר

שלחו